Главная » 2015 » Май » 27 » Чи можна штрафувати водіїв на місці порушення?Конституційний Суд завтра пояснить.
14:27
Чи можна штрафувати водіїв на місці порушення?Конституційний Суд завтра пояснить.

Суди двояко тлумачать положення Кодексу про адміністративні правопорушення стосовно місця розгляду справи про адміністративне правопорушення на автомобільному транспорті – за місцем вчинення правопорушення, чи на місці.

Ця проблема завтра, 28 травня, буде вирішена Конституційним Судом України, який о 10.00 офіційно оприлюднить прийняте 26 травня Рішення у справі за конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо офіційного тлумачення положення частини першої статті 276 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Як пояснили "ЗіБ" у КСУ, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини звернулась до Конституційного Суду України з клопотанням в аспекті того, чи можна словосполучення „за місцем його вчинення“, яке міститься у вище зазначеному положенні розуміти як таке, що дозволяє
здійснювати розгляд справи про адміністративне правопорушення на місці його вчинення одразу після складення протоколу про таке правопорушення.
Практичну необхідність в офіційному тлумаченні наведеного положення Кодексу автор клопотання обґрунтовує неоднозначним  його застосуванням судами України при розгляді справ щодо оскарження постанов про адміністративні правопорушення, які передбачені у статті 122 Кодексу, зокрема про перевищення водіями транспортних засобів встановлених обмежень швидкості руху, проїзд на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху тощо. Так, в одних випадках суди України вважають, що дії суб’єкта владних повноважень щодо розгляду справи на місці вчинення правопорушення (винесення постанови одразу після складення протоколу) не суперечать вимогам частини першої статті 276 Кодексу, а в інших випадках –  суперечать, оскільки словосполучення „за місцем вчинення правопорушення“ і „на місці вчинення правопорушення“ мають різний зміст, зокрема  правовий.

Акредитація журналістів здійснюється до 18-ї години 27 травня за телефонами: 238-10-80, 238-11-38 та цілодобово електронною поштою (press@ccu.gov.ua).

http://zib.com.ua/My WebPage
Просмотров: 429 | Добавил: Rudyk_Ivan | Теги: порушення?Конституційний, завтра, водіїв, штрафувати, місці, можна, пояснить. | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Приветствую Вас, Гость!
Суббота, 11.07.2020

 тел. 0508506423
 тел. 0683954532
тел. 0639816972