Главная » 2015 » Июнь » 9 » Уряд хоче штрафувати не водіїв, а власників авто
13:30
Уряд хоче штрафувати не водіїв, а власників авто

Український уряд пропонує ввести систему автоматичного фото- і відеостеження за порушеннями правил дорожнього руху.
Новий законопроект, який парламент схвалив у четвер у першому читанні, передбачає, що перш ніж штрафувати, з власників автомобілів стягуватимуть штрафні бали. Це стосується порушень, знятих на автоматичні камери стеження.
Відповідальність за такі порушення нестиме власник автомобіля, а не людина, яка була за кермом.
Експерти з апарату Верховної Ради вважають, що така норма несправедлива, і називають її "презумпцією вини" автовласника.
У Кабміні кажуть, що системи автоматичного стеження успішно зарекомендували себе в країнах ЄС і можуть суттєво зменшити кількість постраждалих у ДТП.
Бали і гривні
Згідно з документом, який Верховна Рада має відправити на доопрацювання уряду, кожен водій щороку буде отримувати 150 штрафних балів.
За кожне порушення правил руху, яке знімуть камери автоматичного стеження, з людини, на яку зареєстровано автомобіль, стягуватимуть певну кількість балів.
Приміром, перевищення швидкості руху на понад 20 км, їзда по тротуарах, розмови по телефону за кермом чи проїзд на червоне світло коштуватимуть 50 балів.
Згідно з проектом закону, порушення, які зафіксували фото- чи відеокамери поліції, будуть розглядатися без присутності власників авто.
Після цього власнику протягом трьох днів мають надіслати рекомендованим листом постанову про порушення, яку можна оскаржити протягом десяти днів.Проїзд на заборонний сигнал регулювальника - мінус 50 балів
У постанові має бути вказано адресу в інтернеті, за якою власник авто зможе подивитися фото чи відео порушення.
Реальні грошові штрафи виписуватимуть водію лише тоді, коли в нього закінчаться штрафні бали.
Суми цих штрафів уряд пропонує зробити чітко визначеними для кожного типу порушення. Якщо нині діє система, за якої суму штрафу визначає інспектор, спираючись на визначені законом межі, то уряд пропонує звести всі штрафи до нижньої межі.
Наприклад, якщо сьогодні за їзду без ременів безпеки за межами міста можна отримати штраф від 20 до 25 неоподаткованих мінімумів, то після ухвалення закону сума буде одна для всіх – 20 мінімумів.
"Презумпція вини"
Фахівці з Головного науково-експертного управління парламенту, які оцінювали законопроект, звертають увагу, що документ робить винними не людей, що були за кермом і скоїли порушення, а власників автомобілів, що не завжди одне й те саме.
"Не можна погодитись з фактичним запровадженням у законопроекті "презумпції вини" власника транспортного засобу", - сказано у висновку експертів.
На думку експертного управління, таке положення є юридично неприйнятним і суперечить Конституції.
"Притягнення до адміністративної відповідальності невинуватої особи може викликати з її боку обурення та неповагу до держави та чинного законодавства у майбутньому", - застерігають експерти з Ради.
Зазнала критики й ідея урядовців про 150 штрафних балів, які щороку поновлюються.
"Кожний водій буде усвідомлювати, що держава фактично узаконила його право порушувати правила дорожнього руху до того моменту, поки у нього не закінчаться штрафні бали", - сказано у висновку експертів.
Після того, як уряд допрацює проект закону, його мають внести до Верховної Ради на друге читання.
Стаття сайту http://www.bbc.com
Просмотров: 370 | Добавил: Rudyk_Ivan | Теги: власників, авто, водіїв, штрафувати, хоче, уряд | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Приветствую Вас, Гость!
Суббота, 11.07.2020

 тел. 0508506423
 тел. 0683954532
тел. 0639816972