Главная » Статьи » Мои статьи

Автомобіль на іноземних номерах

Автомобіль на іноземних номерах

 

При тимчасовому ввезенні ТЗ особистого користування на митну територію України громадянами-нерезидентами на термін, що не перевищує 1 року за умови реєстрації таких ТЗ в уповноважених органах іноземних держав, митні платежі не нараховуються та грошова застава не вноситься.

     При тимчасовому ввезенні громадянами-резидентами, які перебувають на тимчасовому консульському обліку у відповідній консульській установі України за кордоном, на строк, що не перевищує 60 днів протягом одного календарного року, ТЗ особистого користування, що відповідає умовам, установленим абзацом 4 частини 3 статті 380 Митного кодексу, митні платежі не нараховуються.

    При тимчасовому ввезенні громадянами-резидентами ТЗ особистого користування, що класифікуються за товарними позиціями 8702, 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тонни), 8711, 8716 згідно з УКТ ЗЕД, громадянами сплачуються митні платежі, які підлягають сплаті при імпорті таких ТЗ.

        Тимчасове ввезення громадянами-резидентами на митну територію України інших транспортних засобів особистого користування дозволяється на строк до 1 року під письмове зобов'язання про їх зворотне вивезення за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, та із застосуванням до них заходів гарантування, передбачених розділом X Митного кодексу.

      Переміщення громадянами товарів через митний кордон України, умовою якого є надання митному органу письмового зобов'язання про зворотне ввезення/вивезення товарів (у тому числі транспортних засобів особистого користування), здійснюється відповідно до положень розділу XII Митного кодексу України від 13.03.2012, а саме:

 пункту 3 частини четвертої статті 371 і статті 372 Кодексу (тимчасове вивезення товарів громадянами-резидентами);

 частини третьої статті 380 Кодексу (тимчасове ввезення транспортних засобів особистого користування громадянами-резидентами).

 Положення розділу XII Кодексу, які містять норми щодо надання громадянами письмових зобов'язань про зворотне ввезення/вивезення товарів, не передбачають видання нормативно-правового акта, що випливає із цих норм і яким можуть встановлюватися форми таких зобов'язань. Тому при здійсненні пропуску через митний кордон України товарів у порядку, передбаченому для громадян, письмовим зобов'язанням про зворотне ввезення/вивезення товарів вважається відповідний запис, вчинений громадянином у митній декларації для письмового декларування товарів, що переміщуються через митний кордон України громадянами для особистих, сімейних та інших потреб, не пов'язаних з провадженням підприємницької діяльності, у якій цим громадянином задекларовані товари (у тому числі транспортні засоби особистого користування), що переміщуються через митний кордон України з метою тимчасового ввезення/вивезення, і завірена копія якої залишається в справах митного органу.

 Тимчасово ввезені ТЗ особистого користування можуть використовуватися на митній території України виключно тими громадянами, які ввезли їх в Україну, для їх особистих потреб, не можуть використовуватися для цілей підприємницької діяльності в Україні, бути розкомплектовані, а також відчужені чи передані у володіння, користування або розпорядження іншим особам.

 Тимчасово ввезені ТЗ особистого користування повинні бути вивезені за межі митної території України з дотриманням строків, установлених відповідно до вимог Митного кодексу, або поміщені у митні режими відмови на користь держави, знищення або руйнування чи можуть бути оформлені для вільного обігу на митній території України за умови сплати митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких ТЗ.

 У разі втрати чи повного зіпсування тимчасово ввезених ТЗ особистого користування внаслідок аварії або дії обставин непереборної сили перебіг строку тимчасового ввезення зупиняється за умови надання митним органам власниками таких ТЗ достатніх доказів їх втрати чи зіпсування. Дозволяється поміщення таких ТЗ у митний режим відмови на користь держави чи знищення або руйнування.

Категория: Мои статьи | Добавил: Rudyk_Ivan (17.02.2015)
Просмотров: 425 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Приветствую Вас, Гость!
Суббота, 11.07.2020

 тел. 0508506423
 тел. 0683954532
тел. 0639816972