Главная » Статьи » Мои статьи

ПРАВОВІ ВИСНОВКИ ВЕРХОВНОГО СУДУ УКРАЇНИ
ПРАВОВИЙ ВИСНОВОК Верховного Суду України у справі про відшкодування майнової та моральної шкоди: Верховний Суд України на засіданні Судової палати у цивільних справах 4 червня 2014 року ухвалив постанову у справі № 6-49цс14.

Власник пошкодженого внаслідок дорожньо-транспортної пригоди транспортного засобу має право на відшкодування у повному обсязі завданої йому майнової шкоди. При цьому, якщо цивільна відповідальність заподіювача шкоди була застрахована, але розміру страхового відшкодування не вистачає для повного відшкодування завданої майнової шкоди, зокрема й у разі встановлення законодавчих обмежень щодо відшкодування шкоди страховиком, то майнова шкода у вигляді втрати товарної вартості транспортного засобу повинна бути відшкодована особою, яка завдала цю шкоду, у загальному порядку. 

ПРАВОВИЙ ВИСНОВОК Верховного Суду України у справі про відшкодування шкоди: Верховний Суд України на спільному засіданні Судових палат у цивільних та господарських справах 12 лютого 2014 року ухвалив постанову у справі № 6-1цс14.

Неузгодженість нумерації підпунктів пункту 33.1 статті 33 та підпунктів пункту 38.1 статті 38 Закону, після внесених до них змін Законом України від 17 лютого 2011 року № 3045-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дорожньо-транспортних пригод та виплати страхового відшкодування», не може обмежувати встановлене статтею 38 Закону право страховика подати регресний позов до страхувальника у разі недотримання строків і умов повідомлення страховика про дорожньо-транспортну пригоду, а тому й не може бути підставою для відмови в задоволенні такого позову.

ПРАВОВИЙ ВИСНОВОК Верховного Суду України у справі про відшкодування майнової та моральної шкоди, завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди: Верховний Суд України на засіданні Судової палати у цивільних справах 6 листопада 2013 року розглянув справу № 6-108цс13.

Положення ст.ст. 1187, 1188 ЦК України є спеціальними по відношенню до ст.ст. 1166, 1167 ЦК України, у зв’язку з чим перевага у застосуванні має надаватися спеціальним нормам. 
За змістом ч. 2 ст. 1188 ЦК України, обов’язок по відшкодуванню шкоди, завданої іншим особам (які не є власниками або володільцями транспортного засобу, наприклад, пасажир транспортного засобу) покладається на власників (володільців) джерел підвищеної небезпеки, незалежно від вини обох водіїв або одного із них (ч. 2 ст. 1187 ЦК України).

ПРАВОВИЙ ВИСНОВОК Верховного Суду України у спорі про стягнення з особи, винної у настанні страхового випадку, сум виплаченого страховою компанією страхового відшкодування: Верховний Суд України на спільному засіданні судових палат у господарських та у цивільних справах 25 грудня 2013 року розглянув справу № 6-112 цс 13.

При розгляді цієї справи Верховний Суд України зробив наступний правовий висновок: у разі настання страхового випадку за договором добровільного страхування наземного транспортного засобу у потерпілої особи виникає право або вимагати відшкодування шкоди від особи, винуватої в її заподіянні, або вимагати виплати страхового відшкодування від страхової компанії, з якою нею укладено договір добровільного страхування автомобіля. У разі виплати страховою компанією страхового відшкодування до неї у межах фактичних витрат від потерпілої особи переходить право вимоги до особи, винуватої у заподіянні шкоди (ст. 993 ЦК України). При цьому перебіг позовної давності не змінюється і він обчислюється від дня настання страхового випадку (ч. 1 ст. 261, ст. 262 ЦК України).

ПРАВОВИЙ ВИСНОВОК Верховного Суду України у спорі про повернення після смерті інваліда автомобіля, отриманого ним за життя як гуманітарна допомога: Верховний Суд України на засіданні Судової палати у цивільних справах 7 листопада 2012 року розглянув справу № 6-118 цс 12.

При розгляді цієї справи Верховний Суд України зробив правовий висновок, відповідно до якого питання про вилучення після смерті інваліда в членів його сім’ї автомобіля, отриманого ним за життя як гуманітарна допомога, повинне вирішуватись на підставі нормативно-правових актів, чинних на час смерті інваліда.






Категория: Мои статьи | Добавил: АВТОАДВОКАТ (01.03.2015)
Просмотров: 1383 | Теги: ПРАВОВІ ВИСНОВКИ ВЕРХОВНОГО СУДУ УК | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Приветствую Вас, Гость!
Пятница, 19.04.2024

 тел. 0508506423
 тел. 0683954532
тел. 0639816972