Главная » 2015 » Февраль » 25 » Порошенко підписав закон про судову реформу
10:38
Порошенко підписав закон про судову реформу
                  Порошенко підписав закон про судову реформу

     Президент України Петро Порошенко підписав закон №192-VIII "Про забезпечення права на справедливий суд", повідомляється на офіційному сайті Верховної Ради України.

На сторінці проходження відповідного законопроекту №1656 повідомляється, що 24 лютого закон був повернутий з підписом глави держави.

Документ вносить зміни в законодавство щодо судоустрою і судочинства для ефективного забезпечення прав громадян на справедливий суд.

Зокрема, громадянам надаються права, що стосуються гарантій рівності перед законом і судом, гласності та відкритості судового процесу, обов'язковість рішення суду про нормування неупередженого розподілу судових справ.

Закон передбачає, що інформація, що стосується суду, який розглядає справу, стадії розгляду, місця і часу засідання, повинна бути відкритою, а право бути присутніми на відкритому судовому засіданні не може бути обмежене.

Цей закон закладає правові основи для проведення судової реформи, яка б забезпечила ефективний захист прав і свобод громадян, інтересів юридичних осіб у судовому порядку, практичну реалізацію права на справедливий суд.

Закон передбачає конкурсний відбір суддів, тотальну переатестацію суддів, чіткий перелік можливостей відсторонення суддів та притягнення їх до дисциплінарної відповідальності.

Згідно з документом, висновки Верховного суду України щодо застосування норм права стають обов'язковими для суб'єктів владних повноважень, а суди повинні враховувати, що забезпечить однакове застосування норм права.

У відповідності з міжнародними стандартами регулюються питання утворення судів, призначення суддів на адміністративні посади, оптимізації складу суден та їх діяльності.

Органи виконавчої влади не матимуть впливу на процедури утворення судів і визначення кількості суддів. Зменшується кількість адміністративних посад у судах і склад суддів приводиться у відповідність з реальною навантаження.

Уточнюються і посилюються гарантії незалежності і недоторканності суддів, їх права та обов'язки, вводиться новий текст присяги судді.

Стають більш прозорими порядок призначення судді на посаду, включно з процедурами відбору кандидатів, відбіркового та кваліфікаційного іспитів, підготовки і навчання кандидатів на посади суддів. Регулюються процедури обрання суддів безстроково та призначення та переведення до інших судів, які повинні проходити тільки на конкурсній основі.

Також регламентується незалежне оцінювання професійного рівня судді, від результатів якого залежатиме його подальша кар'єра. Вводиться атестація рівня кваліфікації суддів.

Крім того, документ передбачає чітке визначення підстав та порядку здійснення дисциплінарного провадження щодо суддів, введення 8-ми видів дисциплінарних стягнень, чіткі строки притягнення суддів до відповідальності та строки погашення дисциплінарних стягнень. При цьому встановлюються гарантії захисту прав суддів і змагальності у дисциплінарному провадженні.

Закон також вносить зміни в організацію і порядок формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, яка діятиме у складі кваліфікаційної та дисциплінарної палат. Закон не набуде чинності до повного формування Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії.

Просмотров: 468 | Добавил: АВТОАДВОКАТ | Теги: Порошенко підписав закон про судову | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Приветствую Вас, Гость!
Суббота, 11.07.2020

 тел. 0508506423
 тел. 0683954532
тел. 0639816972